Вільхівська сільська рада

Харківська область, Харківський район

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє

Дата: 17.01.2022 08:54
Кількість переглядів: 238

Немає опису світлини.

Фото без описуХарківські податківці роз’яснюють представникам бізнесу податкові нюанси

У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбулася зустріч заступника начальника ГУ Лілії Катеринської з платниками податків. Захід відбувся за участі представників Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Харківській області.

Під час зустрічі обговорювалася ціла низка важливих питань, серед яких – значення своєчасності сплати податків, негативні наслідки тіньової економіки, одноразове добровільне декларування, зміна бюджетних рахунків, удосконалення податкового законодавства при наданні електронних послуг.

Так, Лілія Катеринська зазначила, що сумлінність у податкових питаннях є складовою цивілізованих взаємовідносин. Разом з тим, тіньова економіка негативно впливає на виконання державних соціальних програм та рівень життя пересічних громадян.

Також посадовець звернула увагу присутніх на те, що для легалізації доходів, при отриманні яких не було сплачено податки, фізичні особи можуть скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларування. Це надасть їм можливість розпочати свою податкову історію з «чистого аркушу».

Для інформування громадян щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування на сайті  Державної податкової служби України створено спеціальний банер: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya , в якому зібрані нормативні документи та розміщені консультативно-інформаційні матеріали.

Користуючись можливістю, учасники заходу порушили питання застосування «касових апаратів». Представники бізнесу виказали занепокоєння щодо необхідності ведення обліку товарних запасів при використанні РРО та ПРРО.

Своєю чергою, Лілія Катеринська надала роз’яснення з цього питання і звернула увагу присутніх на те, що на субсайті  Головного управління ДПС у Харківській області розміщено коментар заступника начальника ГУ Ірини Сагайдак щодо Порядку обліку товарних запасів підприємцями: https://kh.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/552160.html 

 

Податкова соціальна пільга з ПДФО

З 1 січня 2022 року відповідно до статті 7 Закону України від 02.12.2021 № 1928-ІХ «Про Державний бюджет України на 2022 рік» установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у сумі 2481 грн.

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга у 2022 році становить 3470,00 грн., цей розмір обчислюється як добуток місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн.  – (2481,00 ? 1,4) (п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ). 

Отже, сума загального місячного оподаткованого доходу у вигляді заробітної плати зменшується на суму податкової соціальної пільги у 2022 році у розмірах: 

- базова (загальна) ПСП для будь-якого платника податку – становить половину (50 %) розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року – 1240,50 грн = (2481,00  ? 50%);

- ПСП для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, становитиме 100% суми базової (загальної) ПСП у розрахунку на кожну таку дитину – 1240,50 грн;

- ПСП для платника, який є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, та для платника, який утримує дитину з інвалідністю – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років – 150% суми базової (загальної) пільги, – 1860,75 грн = 150% ? (2481,00 ? 50%);

- ПСП для платників, визначених у п.п.169.1.4 п.169.1 ст.169 ПКУ (зокрема Герої України, учасники бойових дій під час Другої світової війни) становить 200% суми загальної пільги, - 2481,00 грн = 200% ? (2481,00 ? 50%).

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX 

 

Фото без опису

Відбулася зустріч  з платниками податків з питань застосування РРО та ПРРО

Сьогодні заступник начальника Головного управління ДПС у Харківській області Ірина Сагайдак провела зустріч з представниками малого та середнього бізнесу. Захід було присвячено темі застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО.  

Слід зазначити, що з 1 січня було значно розширено коло суб’єктів господарюванням, яким необхідно використовувати «касові апарати». У багатьох з них ще залишилися питання щодо порядку реєстрації та використання РРО та ПРРО, а також стосовно необхідності ведення обліку товарних запасів. Саме з метою роз’яснення та консультативної допомоги й було проведено цей захід.

Так, Ірина Сагайдак нагадала присутнім, що починаючи з цього року платники єдиного податку ІІ-IV груп зобов’язані фіскалізувати процес проведення розрахункових операцій. На власний вибір вони можуть використовувати або  реєстратор розрахункових операцій або програмний РРО. Посадовець розповіла, що податковою службою розроблено безкоштовний ПРРО, який можна скачати з сайту ДПС України.

Також було зазначено, що тематичні інформаційні матеріали, роз’яснювальна відеопродукція, навчальні відеоролики розміщено у спеціальному банері на сайті ДПС України: «Програмні РРО», що розміщений за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Окрім того, суб’єкти господарювання можуть звернутися за індивідуальною консультацією у Центри обслуговування платників, або зателефонувавши за номером: 702-87-17, 702-86-02, 702-86-27. 

Окремо Ірина Сагайдак зупинилася на  Порядку ведення обліку товарних запасів фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.

Посадовець роз’яснила, що фізичні особи – підприємці, які використовують спрощену систему оподаткування, не є при цьому платниками податку на додану вартість, та не здійснюють продаж технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння, НЕ зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами для цілей контролю за дотриманням законодавства у сфері застосування РРО.

 

Чи можуть ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села?

Відповідно до ст. 10 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) з використанням розрахункових книжок (далі – РК) та книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики.
 
 Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року № 1359, яка набирає чинності з 01 січня 2022 року) (далі – Постанова № 1336) затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік).
 
 Пунктом 1 Переліку встановлено, що суб’єкти підприємницької діяльності у тому числі фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів).
 
 Пункт 1 Переліку не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
 
 така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
 
 такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;
 
 сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для форм і умов проведення діяльності, визначених у п. 1 Переліку.
 
 Згідно з п. 2 Постанови № 1336 установлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим, для форм та умов проведення діяльності, зокрема, визначених у:
 
 п. 1 Переліку – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів).

Більше інформації у «Базі знань» загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу 

https://kh.tax.gov.ua/

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь